Poděkování PM

28. 06. 2022

Poděkování PM

Děkujeme Philip Morris ČR a.s. za podporu projektu na vybudování systému na zadržení dešťové vody, nové topení v Chotěboři i na Modletíně.

Roubenka

16. 06. 2022

Roubenka

Pro milovníky romantiky nabízíme ubytování v nově postavené stylové roubence v srdci CHKO Železné hory, nedaleko Sečské přehrady, v obci Modletín.

Rezervace https://www.e-chalupy.cz/vysocina/ubytovani-modletin-chalupa-pronajem-roubenka-7463.php 

Modletínská pouť 24. 7. 2022 ve 13 hodin

08. 06. 2022

Modletínská pouť 24. 7. 2022 ve 13 hodin

Milí přátelé, tradičně vás srdečně zveme na naši Modletínskou pouť. Letos bude 24. července a pozor, začíná už ve 13 hodin!

ČSOB pomáhá regionům

06. 06. 2022

ČSOB pomáhá regionům

Dáme cihlu k cihle...korunu ke koruně ... ruku k ruce a vytvoříme nejen dům, ale i domov, pro 4 osoby s mentálním postižením. Přidáte se? Váš dar ČSOB zXnásobí ... až o 50 tis Kč :).

https://csobpomaharegionum.csob.cz/detail-projektu/1904-dum-chraneneho-bydleni-pekarna

AKCE CIHLA

03. 06. 2022

AKCE CIHLA

Pro letošní rok jsme regionálním partnerem AKCE CIHLA. Čeká nás toho spolu spousta krásného, slavnostní zahájení 17.6. ...  na konci dům chráněného bydlení Pekárna na Modletíně a 4 noví bydlící členové komunity. 

Jarní workcamp s dobrovolníky z Německa

04. 05. 2022

Jarní workcamp s dobrovolníky z Německa

Na Velikonoční pondělí večer do Modletína dorazila parta pěti studentů z německé střední školy spolu se svým učitelem. A zároveň přijel náš milý dobrovolník pan Sláma, kterému je úctyhodných 81 let a jezdí k nám pomáhat. V úterý ráno jsme měli společně bohatou snídani s velikonočními dobrotami a během ní jsme se vzájemně představovali.

Křížová cesta v modletínské zahradě

12. 04. 2022

Křížová cesta v modletínské zahradě

Křížová cestav modletínské zahradě na téma: "Nemáme čas" podle V. Fišerové, doplněné vlastními komentáři a biblickými texty.

Komunitní setkání v Modletíně

12. 04. 2022

Komunitní setkání v Modletíně

Každý měsím máme v Modletíně komunitní setkání. Aneb setkání celé komunity. Řekneme si, co je nového, co nás čeká, co proběhlo, hrajeme hry a slavíme narozeniny všech v daném měsíci. Tentokrát velkej dárek pro Vláďu a hodně radosti - živý kohout! A pak první jarní fotbálek na zahradě:o)

Duchovní ústraní „Naplno lidský, naplno živý“

24. 01. 2022

Duchovní ústraní „Naplno lidský, naplno živý“

Před časem jsme s komunitou opět prožívali duchovní ústraní (retreat). Tématem byl život naplno. Boží slávou jsou muži a ženy žijící naplno, napsal mučedník rané církve sv. Irenej. Ústraní proběhlo přes internet (online). Zahrnovalo 6 přednášek člena L’Arche George Durnera, který už je 45 let členem L’Arche, vedl její komunity ve Francii a Kanadě, byl národním ředitelem ve Francii a na středním východě, v mezinárodním měřítku byl zodpovědným za formaci. Témata přednášek ústraní se týkala jednotlivých prvků vedoucích k plnému životu: výstup na horu, uvědomění, přítomnost, úžas, skutečnost, vztahy, odevzdání se. Opět George svoje přednášky naplňoval příběhy ze života. Poslední přednáška se pak týkala vánočního příběhu o Artabanovi.

TESCO Vy rozhodujete, my pomáháme

19. 01. 2022

TESCO Vy rozhodujete, my pomáháme

Podpořte náš projekt v TESCO Pečky a TESCO Sázava, hlasujte pro náš projekt AUTO pro chráněnou dílnu BENEDIKTUS.

Sociálně-umělecký experiment TRIANGL

07. 01. 2022

Sociálně-umělecký experiment TRIANGL

Milí přátelé,

zveme Vás na vernisáž výstavy obrazů v rámci sociálně-uměleckého experimentu Triangl, do kterého jsme se spolu s dalšími subjekty zapojili. Opět po dvou letech jsme na něm spolupracovali s arteterapeutkou Magdalenou Westman. Jedná se o vytvoření uměleckého díla, na kterém se SPOLUpodílejí jak klienti, tak asistenti. Tvoření samo o sobě má terapeutický přesah během kterého vzniknou jedinečné obrazy.

Přijďte se podívat 5. února v 15 hodin do ambitu kláštera františkánů na Jungmannově náměstí v Praze. Na vernisáži opět zahraje i BeneBend. Výstava potrvá do 24. února.

Těšíme se na Vás!

Ohlédnutí za krásnou oslavou Vánoc na Modletíně

05. 01. 2022

Ohlédnutí za krásnou oslavou Vánoc na Modletíně

Vánoce v naší komunitě ????ty jsme oslavili naprosto úžasně! Ráno jsme se sešli a vše začali mši svatou, pak jsme pokračovali v programu na faře. Nechybělo biblické čtení o čem to ty Vánoce vůbec jsou a koho to narozeniny slavíme. Pak jsme si užili společnou komunitní hru a zavzpomínali jaké hezké děti jsme byli.. ???? Nechyběla taky staro-nová tradice, dělení si oplatkem a přáni si. Následoval slavnostní "štědrovečerní" oběd a pak..ne, rozbalování dárku ještě ne, znovu jsme si připomněli - jaký byl rok 2021, zasmáli jsme se, pocítili vděčnost.. A i když se po stromkem něco již blýskalo (a nejenom pod stromkem, kolik toho bylo..???? pustili jsme se ještě do jedné hry... A pak už konečně dárky, radost, překvapení, nadšení, šustící papír.. Wow, bylo toho tolik, nové hry, nové spotřebiče, nové...sáňky - a další krásné dary. Děkujeme všem, kteří nám dopřáli tyto krásné chvíle ???? Odpoledne se konala členská schůze, tak jsme se mohli potkat s dalšími - i když online. Byl to tak krásný den! Všem patří poděkování, každý svým dílkem a svou přítomnosti přispěl (a přispívá) k životu komunity! Díky! A taky díky, především Bohu, protože to On nás shromažďuje abychom slavili Jeho narozeniny ❤

Návštěva nového vyslance Archy Johana Roose

05. 01. 2022

Návštěva nového vyslance Archy Johana Roose

Pře koncem roku jsme přívítali v komunitě nového vyslance Archy Johana Roosa z Belgie. Johan vystřídal Robina Sykese, který nás doprovázel v předchozím období.

Johan má dlouholetou zkušenost s vedením komunity Archy v Antverpách, kde začínal jako asistent. V současné době doprovází více komunit v Evropě. Jeho první návštěva u nás byla hlavně seznamovací, bylo to moc milé a těšíme se na další spolupráci s ním.

Trojnásobný daňový benefit

29. 11. 2021

Trojnásobný daňový benefit

DARY v roce 2021 - více i pro sebe - daňový benefit z 10% na 30% .

https://www.darujme.cz/organizace/125

DMS Stavíme ARCHU

23. 11. 2021

DMS Stavíme ARCHU

Pravidelná či jednorázová pomoc pro ARCHA Benediktus.

Oslavy 20. narozenin L´Arche Benediktus rok poté

18. 10. 2021

Oslavy 20. narozenin L´Arche Benediktus rok poté

Přátele, oslavili jsme naše krásné narozeniny! Dvacáté, rok poté :) Akce se vydařila, díky Vám! 

Oslava našich narozenin se Szidi Tobias

13. 09. 2021

Oslava našich narozenin se Szidi Tobias

Milí přátelé, srdečně Vás zveme na oslavu našich 20.tých narozenin rok poté. Minulý rok veřejným oslavám nepřál a my jsme si ji nechtěli nechat ujít. Těší nás, že pozvání na oslavu přijala slovenská šansoniérka a herečka Szidi Tobias.

Pouť byla nádherná! Díky, že jste přišli!

28. 07. 2021

Pouť byla nádherná! Díky, že jste přišli!

Modletínská pouť byla letos nádherná! Plná nádherných setkání, milých lidí, hluboké mše svaté, krásného počasí, dobré hudby, dobrého jídla a jedinečného divadla.

Díky, že jste přišli!!

A díky všem, kdo jste nám pomohli s přípravami a organizací. Jsme vděčni.

Děkujeme Aničce Ročňové za krásné fotky.

Pomocník GIVTu pro ARCHU Benediktus

27. 07. 2021

Pomocník GIVTu pro ARCHU Benediktus

Dobrý den,

od dnešního dne po čtvrtek 29.7.2021 je možné nám pomoci a dělat si dobře do budoucna… pokud nakupujete, soukromě či pro firmu, přes internet, můžete nám zapojením se do akce pomáhat.

Modletínská pouť 2021

10. 06. 2021

Modletínská pouť 2021

Milí přátelé, zveme vás opět po roce na naší Modletínskou pouť.

Koná se tradičně poslední neděli v červenci, tedy 25. 7. 2021.

Začínáme ve 14 hodin mší svatou a po bude následovat bohatý program v našem areálu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11