Duchovní ústraní „Naplno lidský, naplno živý“

24. 01. 2022

Duchovní ústraní „Naplno lidský, naplno živý“

Před časem jsme s komunitou opět prožívali duchovní ústraní (retreat). Tématem byl život naplno. Boží slávou jsou muži a ženy žijící naplno, napsal mučedník rané církve sv. Irenej. Ústraní proběhlo přes internet (online). Zahrnovalo 6 přednášek člena L’Arche George Durnera, který už je 45 let členem L’Arche, vedl její komunity ve Francii a Kanadě, byl národním ředitelem ve Francii a na středním východě, v mezinárodním měřítku byl zodpovědným za formaci. Témata přednášek ústraní se týkala jednotlivých prvků vedoucích k plnému životu: výstup na horu, uvědomění, přítomnost, úžas, skutečnost, vztahy, odevzdání se. Opět George svoje přednášky naplňoval příběhy ze života. Poslední přednáška se pak týkala vánočního příběhu o Artabanovi.

TESCO Vy rozhodujete, my pomáháme

19. 01. 2022

TESCO Vy rozhodujete, my pomáháme

Podpořte náš projekt v TESCO Pečky a TESCO Sázava, hlasujte pro náš projekt AUTO pro chráněnou dílnu BENEDIKTUS.

Sociálně-umělecký experiment TRIANGL

07. 01. 2022

Sociálně-umělecký experiment TRIANGL

Milí přátelé,

zveme Vás na vernisáž výstavy obrazů v rámci sociálně-uměleckého experimentu Triangl, do kterého jsme se spolu s dalšími subjekty zapojili. Opět po dvou letech jsme na něm spolupracovali s arteterapeutkou Magdalenou Westman. Jedná se o vytvoření uměleckého díla, na kterém se SPOLUpodílejí jak klienti, tak asistenti. Tvoření samo o sobě má terapeutický přesah během kterého vzniknou jedinečné obrazy.

Přijďte se podívat 5. února v 15 hodin do ambitu kláštera františkánů na Jungmannově náměstí v Praze. Na vernisáži opět zahraje i BeneBend. Výstava potrvá do 24. února.

Těšíme se na Vás!

Ohlédnutí za krásnou oslavou Vánoc na Modletíně

05. 01. 2022

Ohlédnutí za krásnou oslavou Vánoc na Modletíně

Vánoce v naší komunitě ????ty jsme oslavili naprosto úžasně! Ráno jsme se sešli a vše začali mši svatou, pak jsme pokračovali v programu na faře. Nechybělo biblické čtení o čem to ty Vánoce vůbec jsou a koho to narozeniny slavíme. Pak jsme si užili společnou komunitní hru a zavzpomínali jaké hezké děti jsme byli.. ???? Nechyběla taky staro-nová tradice, dělení si oplatkem a přáni si. Následoval slavnostní "štědrovečerní" oběd a pak..ne, rozbalování dárku ještě ne, znovu jsme si připomněli - jaký byl rok 2021, zasmáli jsme se, pocítili vděčnost.. A i když se po stromkem něco již blýskalo (a nejenom pod stromkem, kolik toho bylo..???? pustili jsme se ještě do jedné hry... A pak už konečně dárky, radost, překvapení, nadšení, šustící papír.. Wow, bylo toho tolik, nové hry, nové spotřebiče, nové...sáňky - a další krásné dary. Děkujeme všem, kteří nám dopřáli tyto krásné chvíle ???? Odpoledne se konala členská schůze, tak jsme se mohli potkat s dalšími - i když online. Byl to tak krásný den! Všem patří poděkování, každý svým dílkem a svou přítomnosti přispěl (a přispívá) k životu komunity! Díky! A taky díky, především Bohu, protože to On nás shromažďuje abychom slavili Jeho narozeniny ❤

Návštěva nového vyslance Archy Johana Roose

05. 01. 2022

Návštěva nového vyslance Archy Johana Roose

Pře koncem roku jsme přívítali v komunitě nového vyslance Archy Johana Roosa z Belgie. Johan vystřídal Robina Sykese, který nás doprovázel v předchozím období.

Johan má dlouholetou zkušenost s vedením komunity Archy v Antverpách, kde začínal jako asistent. V současné době doprovází více komunit v Evropě. Jeho první návštěva u nás byla hlavně seznamovací, bylo to moc milé a těšíme se na další spolupráci s ním.

Trojnásobný daňový benefit

29. 11. 2021

Trojnásobný daňový benefit

DARY v roce 2021 - více i pro sebe - daňový benefit z 10% na 30% .

https://www.darujme.cz/organizace/125

DMS Stavíme ARCHU

23. 11. 2021

DMS Stavíme ARCHU

Pravidelná či jednorázová pomoc pro ARCHA Benediktus.

Oslavy 20. narozenin L´Arche Benediktus rok poté

18. 10. 2021

Oslavy 20. narozenin L´Arche Benediktus rok poté

Přátele, oslavili jsme naše krásné narozeniny! Dvacáté, rok poté :) Akce se vydařila, díky Vám! 

Oslava našich narozenin se Szidi Tobias

13. 09. 2021

Oslava našich narozenin se Szidi Tobias

Milí přátelé, srdečně Vás zveme na oslavu našich 20.tých narozenin rok poté. Minulý rok veřejným oslavám nepřál a my jsme si ji nechtěli nechat ujít. Těší nás, že pozvání na oslavu přijala slovenská šansoniérka a herečka Szidi Tobias.

Pouť byla nádherná! Díky, že jste přišli!

28. 07. 2021

Pouť byla nádherná! Díky, že jste přišli!

Modletínská pouť byla letos nádherná! Plná nádherných setkání, milých lidí, hluboké mše svaté, krásného počasí, dobré hudby, dobrého jídla a jedinečného divadla.

Díky, že jste přišli!!

A díky všem, kdo jste nám pomohli s přípravami a organizací. Jsme vděčni.

Děkujeme Aničce Ročňové za krásné fotky.

Pomocník GIVTu pro ARCHU Benediktus

27. 07. 2021

Pomocník GIVTu pro ARCHU Benediktus

Dobrý den,

od dnešního dne po čtvrtek 29.7.2021 je možné nám pomoci a dělat si dobře do budoucna… pokud nakupujete, soukromě či pro firmu, přes internet, můžete nám zapojením se do akce pomáhat.

Modletínská pouť 2021

10. 06. 2021

Modletínská pouť 2021

Milí přátelé, zveme vás opět po roce na naší Modletínskou pouť.

Koná se tradičně poslední neděli v červenci, tedy 25. 7. 2021.

Začínáme ve 14 hodin mší svatou a po bude následovat bohatý program v našem areálu.

ČSOB pomáhá regionům - hlasujte pro nás

13. 05. 2021

ČSOB pomáhá regionům - hlasujte pro nás

https://csobpomaharegionum.csob.cz/detail-projektu/1144-destovka-pro-sad-a-zahradu

DMS Stavíme ARCHU

04. 05. 2021

DMS Stavíme ARCHU

Pravidelná či jednorázová pomoc formou DMS

Smíření

02. 04. 2021

Smíření

Milí čtenáři benediktích stránek, už dřív, před večerem smíření v září, jsem našel článek na téma smíření a odpuštění, které je s velikonocemi velmi spjato. Dílo a poslání Ježíše Krista je dílem vyplývajícím z jeho jména. Jméno Ježíš znamená, že Bůh zachraňuje. To se ve Starém zákoně především ukazuje na vyvedení z Egypta a jakoukoli záchranou před nepřáteli. Když v Matoušově evangeliu čteme o narození Krista, Josefovi je ve snu řečeno: „...Porodí syna a dáš mu jméno Ježíš; on totiž spasí svůj lid od hříchů.“ Mt 1,23. Evangelista Matouš tedy vykládá Ježíšovo jméno jako jméno vysvoboditele a vysvobození se týká hříchů. Zásadní smysl Ježíšova díla a jeho vtělení, utrpení, smrti a vzkříšení je v odpuštění našich hříchů.

Požehnané Velikonoce

31. 03. 2021

Požehnané Velikonoce

Milí přátelé, přejeme Vám požehnané Velikonoce v naději a radosti.

Křížová cesta v Modletíně

26. 03. 2021

Křížová cesta v Modletíně

Milí přátelé,

zdravíme vás v předvelikonočním čase!

Dnes jsme si v naší zahradě na Modletíně prošli čtrnáct zastavení křížové cesty. Využili jsme k tomu netradiční obrazy z Częstochowy. Bylo to pro nás moc fajn připomenutí toho, k čemu nás vede postní doba. Tady najdete pár fotek z této události: https://www.facebook.com/LarcheBenediktus/photos/pcb.3954527337902796/3954527047902825

 

Proč Vám to ale píšeme? Napadlo nás, že bychom vlastně mohli tuto křížovou cestu zpřístupnit komukoliv z Vás, kdo byste si chtěl připomenout, co budeme za pár dní slavit. A to ne on-line, ale naživo :-)

Postní sbírka v naší komunitě

11. 03. 2021

Postní sbírka v naší komunitě

Milí přátelé,

každý rok v postní době vybíráme mezi sebou symbolickou almužnu na potřebné. Na částku přispějeme také z Bene peněz, které během roku vyděláme (např. za výrobky).  A každý rok jde částka někomu jinému, v minulém roce jsme podpořili práci s lidmi bez domova v Moravské Třebové, dva roky před tím dvě sociálně slabé rodiny v okolí.

Postní doba 2021

17. 02. 2021

Postní doba 2021

Popeleční středou vstupují křesťané do čtyřicetidenního postního období, které je přípravou na oslavu Velikonoc. Datum popeleční doby je pohyblivé a odvíjí se od data Velikonoc. Výrazným symbolem Popeleční středy je tzv. "popelec" - tedy udělování kříže na čelo z popela loňských ratolestí.

Nadace TESCO

16. 02. 2021

Nadace TESCO

Děkujeme za pomoc!!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12