Ohlédnutí za vernisáží v Chrudimi

Dne 6. června naše komunita L´Arche Benediktus zorganizovala Vernisáž a koncert BeneBendu v Chrudimi. V rámci služby Centra denních služeb a Sociálně terapeutických dílen, začátkem tohoto roku, začaly vznikat pod vedením asistentky Ludmily Sadílkové úžasná umělecká díla, které jsme prostě museli ukázat světu. Obrazy různých forem, rozmanitých stylů a způsobů tvoření vznikaly pod rukama našich klientů a dalších asistentů. Bylo to společná práce, která nás bavila, naplňovala a přinášela mnoho radostných chvil.

Expozici jsme pojmenovali Krajinami snů. V tomto, někdy nahodilém tvoření, vycházely rozmanité abstrakce, které při následném hledání dostávaly konkrétní obrysy a názvy. Jak tedy uchytit pomyslnou červenou niť, která se prolíná celým příběhem tvoření? Při troše terapeutického pohledu, bylo znatelné, že obrazy a tvorba vychází z nitra klientů a asistentů a co je spojuje? Krajina. Krajina našich snů.

Obrazy jsme poté opatřili paspartou a zarámovali, a tak z našeho „běžného tvoření“ vzniklo umělecké dílo vhodné pro výstavu. Tu jsme domluvili v obchůdku a kavárně Mlsný Pecivál v Chrudimi. Setkali jsme se s nevídanou vstřícnosti majitelů, kteří nám umožnili prodej našich výrobků, nainstalování obrazů a přichystání vernisáže, kterou provázel koncert naší kapely BeneBendu.

A tak 6. 6. 2023 v 18 hodin vše vypuklo. A bylo to skvělé! Obrazy měly a mají úžasný ohlas – a jsou dokonce prodejné a rychlé mizí. To nás velice těší! Koncert BeneBendu navodil příjemnou atmosféru, a tak se tato vernisáž protáhla do pozdních hodin. Každý odcházel obohacen krásným kulturním zážitkem, plný uměleckých dojmů, a nadšený z množství setkání s velmi milými lidmi. Vše ve velmi příjemné a provoněné kavárně u Mlsného Pecivála, kde jsme si mohli pořídit výbornou kávu, čaj či jiné pochutiny. Vřele doporučujeme návštěvu tohoto kouzelného místa. Děkujeme!

Výstavu lze shlédnout do konce července! A poté – na naši Modletínské pouti