Pekárna

Dům č.p. 17 v Modletíně byl postaven v druhé polovině 19. století jako venkovský dům pro bydlení spojené se zemědělským hospodařením, pekařstvím a následně i jako prodejna potravin. V posledních čtyřiceti letech byl jen sporadicky užíván, což mělo za následek dlouholetou neúdržbu a zarostlý sad směrem ke hřbitovu.

Benediktus dům koupil v roce 2010 a po drobných úpravách ho využíval pro terapeutickou tkalcovskou dílnu. Příležitostně jsme pekli v obnovené chlebové peci. Po zahájení částečné rekonstrukce je nyní využíván jako skladovací prostory. Sad se nám s pomocí dobrovolníků podařilo osvobodit od náletových dřevin a obnovit ho novou výsadbou.

Benediktus by chtěl v blízké době v tomto domě zřídit další prostory pro chráněné bydlení – pokoje v podkroví a společné prostory v přízemí. Následně bychom zde rádi provozovali také sezónní občerstvení a prodej našich výrobků. Na rekonstrukci máme přislíbenou dotaci z MPSV a snažíme se získat další prostředky na spolufinancování nákladů stavby, které se v poslední době vyšplhaly nečekaně vysoko.

Pokud sympatizujete s tímto záměrem, máte příležitost se na něm podílet i prakticky - prosím, přidejte se ke sbírce přes Darujme.cz anebo nyní v létě 2022 aktuálně přes Akci Cihla.

Děkujeme!