Dílna keramická

Hrnčíř

Hlína je tvarovaná hrnčířem bez ohledu na to, jestli se jí to líbí nebo ne. Jeho ruce ji hnětou, nepříjemně tisknou, bolestně vytláčí konečnou podobu. Teprve v hrnčířových rukách hlína dostává smysl a ožívá.

I my jsme jako ta hlína v Hrnčířových rukou…Tys náš tvůrce a my všichni jsme dílo tvých rukou….(Izajáš 64,7) 

Keramická dílna v Chotěboři

Dílna funguje v Domečku u kostela. Jsou tu 3 stálé pracovnice, z toho 2 se změněnou pracovní schopností, a pak se tu každý den nad prací střídají také lidé s mentálním postižením. Jsou velkou pomocí a hlavně inspirací. Společně přetváří hlínu do reálné podoby podle svých představ a fantazie. Dělají keramiku na přání, na prodej, na zakázku,… Dílnu vede mistrová Maruška, která jako správný mistr dotahuje všechny nedokonalosti ostatních k dokonalosti.

Naším „dílenským hitem“ jsou  přírodní  obaly na květináče s květinami, domky, sluníčky,…od pana Jiříka. Hojně vyhledávané jsou také Věrčiny hodiny. Dalším oblíbeným artiklem, který pomalu ani nestíháme vyrábět, jsou bílé hrnky a hrníčky s modřeníny (modré zdobení). V dílně vznikají také úžasné figurky v podobě malých, středních i velkých andělů, oveček, zvonků, atd… Ke zdobení používáme většinou oxidy a engoby, z glazur nám stačí modrá, bílá a oranžová barva.

Keramické výrobky si můžete koupit zde.