Víťa Marčík - Mysterium světla

Milí přátelé,

srdečně Vás zveme 5.dubna 2019 v 18 hodin do kostela sv.Anny na Modletíně na nové zpracování pašijových her s názvem Mysterium světla v podání Divadla Víti Marčíka. Základem textu jsou Janovy pašije a mysterium vzkříšení. Představení mělo svou premiéru 11. 3. 2018 na Velehradu. Odehrává se ve starém železném HAKI – lešení. Živá hudba. Masky. Mysterium světla je o Velké noci a o hledání Krista vzkříšeného, o hledání vlastní identity… Proč jsme tady? Proč vznikl vesmír? Existuje náhoda? Anebo je všechno náhoda?   

... Jako dítě jsem se bál tmy, dokonce noci. Bál jsem se, že když se probudím, nic neuvidím. Lépe řečeno, že uvidím NIC - jen TMU. Táta mi dal baterku, abych se nebál. A děda mi ji vzal, abych se bát přestal: „Světlo je i v absolutní tmě! Ale nesmíš se bát. A musíš se naučit dívat. A věřit ne sobě, ale tomu světlu, které je i v tobě.“  ... 

Těšíme se na vás.

Divadlo Víti Marčíka

Nadace Divoké Husy zdvojnásobí výtěžek benefiční akce a pomůže nám tím v záměru opravit budovu aperátu v Modletíně, kde vzniknou sociálně terapeutické dílny.

Nadace Divoké Husy

Akce propagována na KUDYzNUDY.

 

ARCHA Benediktus, Mysterium světla a Nadace Divoké husy

V pátek 5.4.2019 se konalo divadelní představení o Velké noci a o hledání odpovědí a otázek, o náhodě a předurčení, o tmě a světle…děkuji Divadlu Víti Marčíka za nádherné okamžiky. Děkuji vám, našim milým hostům, za skvělou atmosféru v kostelíčku, setkání a krásný společný čas u nás na Modletíně, za vaši štědrost  a chuť měnit věci k lepšímu…navzdory baterkám a mixérům. Děkuji COOP HB a Ovoce Zelenina Marek+Fialka za pomoc se zajištěním některých surovin na lahodné ragů a medové Jináše, pomazánky a občerstvení. Děkuji společnosti ENVIREX za peněžní dar na podporu akce a další dary od RNDr.D.Bílková a I.Fritsche. Děkuji lidem z Benediktu že jsou, jsou totiž naprosto úžasní. A děkuji Nadaci Divoké husy, která tuto benefiční akci podpořila a která zdvojnásobí její výtěžek a napomůže tím k opravě bývalých lázní v Modletíně na zázemí pro klienty i asistenty a terapeutickou dílny/ateliér. Cokoli se děje není samozřejmé, s vděčností a radostí děkuji a děkujeme.
Budeme se těšit na další milé setkání na Pouti ke sv. Anně,  která se bude konat 28.7. 2019.