Víťa Marčík - Mysterium světla

Milí přátelé,

srdečně Vás zveme 5.dubna 2019 v 18 hodin do kostela sv.Anny na Modletíně na nové zpracování pašijových her s názvem Mysterium světla v podání Divadla Víti Marčíka. Základem textu jsou Janovy pašije a mysterium vzkříšení. Představení mělo svou premiéru 11. 3. 2018 na Velehradu. Odehrává se ve starém železném HAKI – lešení. Živá hudba. Masky. Mysterium světla je o Velké noci a o hledání Krista vzkříšeného, o hledání vlastní identity… Proč jsme tady? Proč vznikl vesmír? Existuje náhoda? Anebo je všechno náhoda?   

... Jako dítě jsem se bál tmy, dokonce noci. Bál jsem se, že když se probudím, nic neuvidím. Lépe řečeno, že uvidím NIC - jen TMU. Táta mi dal baterku, abych se nebál. A děda mi ji vzal, abych se bát přestal: „Světlo je i v absolutní tmě! Ale nesmíš se bát. A musíš se naučit dívat. A věřit ne sobě, ale tomu světlu, které je i v tobě.“  ... 

Těšíme se na vás.

Divadlo Víti Marčíka

Nadace Divoké Husy zdvojnásobí výtěžek benefiční akce a pomůže nám tím v záměru opravit budovu aperátu v Modletíně, kde vzniknou sociálně terapeutické dílny.

Nadace Divoké Husy

Akce propagována na KUDYzNUDY.

Akce byla podpořena KOUS Vysočina.