Krásná oslava naší plnoletosti a vstupu do Archy

9. listopadu oslavila naše komunita Benediktus 18 let od svého vzniku. Ke své plnoletosti dostal Benediktus asi nejhezčí dárek.

Právě v letošním roce se stal součástí mezinárodního společenství L´Arche Internationale, které zaštituje komunity lidí s postižením a jejich asistenty po celém světě. Benediktus řadu let usiloval o to, být součástí této velké rodiny Archy. Proto páteční oslavy byly velkolepé. Začalo se hned ráno komunitním úvodem, kde jsme se spolu ohlíželi nazpět, ale vyhlíželi jsme i naši novou cestu, která nás s Archou čeká. Pak následovala děkovná mše v kostelíku a po ní velkolepý oběd, výborná svíčková. Po obědě už se krájel první dort a rozlévalo první šampaňské. Odpoledne začali přicházet první hosté, rodiče našich klientů, přátelé, sponzoři. Celý den vyvrcholil v 18 hodin koncertem Jardy Svobody. Atmosféra byla nádherná, přišlo kolem sta lidí. Po koncertě téměř všichni přišli k nám do komunity, kde se krájel druhý dort, rozlévalo se další šampaňské.. stoly se prohýbaly pod dobrotami, všude plno světel a ještě překvapení v podobě ohňové show našeho kolegy. Všichni byli milí a usměvaví, nosili nám dárky a nechtěli se loučit.. Děkujeme všem, kdo tento den pomohli připravit, všem, kdo ho podpořili darem či financemi a všem, kdo jste přišli a slavili s námi. Dobře nám spolu bylo.

Velké díky patří těm, kteří na uspořádání oslavy 18. narozenin přispěli darem či financemi, bez nich bychom se tak velkorysé oslavy nenadáli. Díky za ovoce a zeleninu panu R. Fialkovi, za klobásy Řeznictví pana Stejskala, za chlebíčky Obchůdku u Mandlů a Pekařství Enpeka a Pekařství – café Chotěboř (a také přelahodné koláčky), za narozeninový dort pro komunitu paní K. Pleskačové, narozeninový dort pro naše milé hosty Kavárně Sluníčko paní J. Fialové, za víno červené i bílé Vinotéce paní M. Jurečkové a Vinotéce Jany Malé Ždírec n. D., za šampaňské Vinotéce pana P. Čudy, za květiny Květinářství Plantica a manželům Májovým.

Děkujeme také a především našim milým zaměstnancům a klientům, bez nichž by to nebylo. Děkujeme za dech beroucí světelnou show, za lahodnou svíčkovou k obědu, za přípravu zamyšlení během dopoledne, za ohlédnutí se nazpět i za vyhlížení naší cesty do Archy, za hry během dne, za děkovnou mši, labužnickou grilovačku, za přípravu světel, za provoz sušírny, za množství tolika dobrých jídel, za květinovou výzdobu v kostele, za zpívání v kostele, za propagaci akce, za videopozvánku, za sdílení se navzájem, za slavnostní atmosféru, za bouchání šampáňa a krájení dortů, za focení, za dávání si lásky a úcty během dne, za koncert v kostele, za setkání s lidmi otevřených srdcí…díky za krásný den.