Jeden svět Havlíčkův Brod uvádí Punkový syndrom a kapelu Benebend

Po roce se vrací festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět Havlíčkův Brod. Ač jeho hlavní program proběhne až 20. - 22. března 2014 v havlíčkobrodském klubu Oko, připravili si organizátoři lákadlo v podobě předpromítání filmu Punkový syndrom,který vloni v Praze vyhrál diváckou cenu festivalu. Film s humorem vypráví příběh finské hudební skupiny, jejíž členové mají i přes své mentální postižení ryze punkové srdce.

Předpromítání doplní speciální host večera, kapela BeneBend z občanského sdružení Benediktus v Chotěboři. Členové kapely BeneBend jsou českou obdobou hrdinů úspěšného dokumentu. Kapelu tvoří různě obdarovaní lidé, kteří rádi společně hrají, zpívají, tančí a o tuto radost se dělí s ostatními lidmi. Od prvního zhlédnutí jim zfilmovaný příběh finských kolegů silně rezonuje s tím, o co se už nějakou dobu snaží a co sami žijí.

Promítání začne na baru klubu Oko 6.2.2014 v 19:00, kapela bude připravena zahrát okolo 21:00. Vstupné dobrovolné, jehož výtěžek půjde na další aktivity sdružení Benediktus.

Přijďte a nalaďte se za tónů BeneBendu na festivalovou vlnu!

https://www.facebook.com/events/210379009159263/?ref_dashboard_filter=upcoming&source=1