21.3. PONOŽKOVÝ DEN

21. březen je Světovým dnem Downova syndromu. Downův syndrom je celoživotní zdravotní postižení způsobené ztrojením 21. chromozomu. Protože chromozomy svým tvarem připomínají ponožky, tož Ponožkový den.

Co k tomu říkáme? My v ARCHA Benediktus milujeme lidi, s ponožkami i bez, s různými či stejnými. Různých ponožek si užíváme. A co vy?

Pošlete nám fotku vašich dnešních nožek...a ponožek a nejen dnešních, kterýchkoli, i jiných, či nejoblíbenějších, nebo které třebas nosíte jen na tajňačku, či jen o víkendu, či jen v noci, či nějaké parádní, či ty poděděné .... fantazii se meze nekladou. V rozmanitosti je krása.

Foto pošlete na náš FCB či do mailu radka.soukalova@benediktus.org a mi ode dneška za 21 dní vylosujeme jednoho z vás, kdo od nás dostane ... ponožky :o).

A pokud se nechcete fotit, ale máte ponožky rádi, klidně i různé, můžete nám přispět na Ponožkovou výzvu. Pomůžete nám tím postavit dům chráněného bydlení pekárna, a tím umožníte 4 osobám s mentálním postižením žít svůj dospělý život mimo ústav či svou rodinu. V naší komunitě. Kde to podstatné nespatřujeme v ponožkách:).

https://www.donio.cz/dum-chraneneho-bydleni-pekarna/21-3-2023-ponozkovy-den-pro-chb-pekarna